Skip to content Skip to footer

Whitetulip Health Foundation (WHF) Uluslararası Tıp Doktoru (IMD) Mentörlük Programı, yurtdışında yaşayan ve ABD’de kariyerlerine devam etmek isteyen tıp doktorlarına mentörlük sağlamayı planlamaktadır. Bu mentörlük programı ile WHF, nitelikli hekimlerin ABD tıbbi sistemine girebilmeleri için, kendilerine en uygun yolu bulmalarına, sistemle bütünleşmelerine ve böylece hem ülkeye hem insanlığa katkıda bulunmalarına yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

Bu mentörlük programı, Amerika dışında yabancı bir tıp fakültesinden mezun olmuş, daha ileri tıp eğitimi almış, uzman doktor ve üzerinde akademik seviyede ünvanı olan ve şu anda Amerika Birleşik Devletleri dışında ikamet eden tıp doktorlarına açıktır.

Kendini işine adamış gönüllülerin yardımıyla, WHF, bu programla ilgilenen IMD’lerin ABD tıbbi sistemine aşina olmalarına, kişiye özgü bireysel bir kariyer planı yapmalarına yardımcı olmaya, aynı zamanda ABD’deki sağlık sistemine asistanlık (residency), yan dal (fellow) yoluyla sisteme girmelerine veya ABD’deki tıp alanındaki diğer alternatif yollara yönlendirerek ABD tıbbi sistemine entegre olmak için yardımcı olmayı hedeflemektedir.

IMD Mentorlük Programı, uygun kişilere USMLE ve diğer lisans prosedürleri hakkında bilgi sağlamayı, rehberlik etmeyi ve ayrıca akademik ünvana sahip uygun adaylara akademik greencard başvurusunda bulunmaları için yol göstermeyi hedeflemektedir.

Ayrıca bu danışmanlık program, adayların ülkelerindeyken gerekli becerilerini geliştirmelerine, gerekli belgeleri, dökümanları hazırlamalarına başvuruları, formaliteleri ve bazı gerekli prosedürleri tamamlamalarına ve mümkün ölçüde ABD’de uygun bir başlangıç pozisyonu bulmalarına rehberlik etmeyi amaçlamaktadır.

İlgilenen adaylar, Başvuru Formunu doldurarak ve CV ile birlikte ilgili belgeleri yükleyerek programa başvurabilirler. WHF, başvurunuzu inceleyecek ve uygun görülen kişilerle ilk toplantıyı ayarlamak için sizinle iletişime geçecektir.

İlginiz için teşekkür ederiz! Başvuru dışındaki soru ve önerilerinizi imd@whitetulip.org adresine iletirseniz seviniriz. 

Whitetulip Health Foundation
Together, we care better.

International Medical Doctor Mentorship Committee
imd@whitetulip.org