Skip to content Skip to footer

 Whitetulip Health Foundation (WHF) Amerika’da Tıp Mezuları için USMLE’ye Alternatif Yolaklar Mentörlük Programına ilginiz için teşekkür ederiz.

USMLE yolağı konusunda yeterli bilgi ve deneyim olmasına rağmen, tıp doktorlarının ilerleyebileceği diğer alternatif yolaklar konusunda yeterli bilgi ve deneyimin olmaması bu yolaklara yeterli ilginin gosterilmemesini neticelendirmekte ve bu yolaklarda ilerlemeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle herhangi bir sebeple USMLE’ye girmek istemeyen, denemesine rağmen bu yolda ilerleyemeyen, veya USMLE yolağında ilerlerken bir yandan da başka bir tıbbi alanda calışmak isteyenler için alternatif yolaklar ile ilgili Whitetulip Health Foundation çatısı altında Alternative Pathways Departmanı kuruldu. 

Medikal geçmişi olan kişilerin başka alanlara yönelmesinin önüne geçmek ve birçok firsat barındıran bu yollara yönlendirilmesinin önemli olduğu düşünülmektedir. Whitetulip Health Foundation bu konuda her türlü desteğe hazırdır. 

Bu yolaklarda ilerlemiş kişileri içeren bir komite ve yine bu yollarda ilerlemek isteyenlerin oluşturacağı bir iletişim ağı oluşturularak bu konuda yardımcı olunmaya çalışılacaktır.

İlgilenen adaylar, Başvuru Formunu doldurarak programa başvurabilirler. WHF, başvurunuzu inceleyecek ve sizinle iletişime geçecektir.

İlginiz için teşekkür ederiz! Başvuru dışındaki soru ve önerilerinizi img@whitetulip.org adresine iletirseniz seviniriz.

Whitetulip Health Foundation
Together, we care better.

International Medical Graduates Mentorship Committee
img@whitetulip.org